Home Actualitate Peste 700 de elevi din ţară, izolați acasă de teama coronavirusului

Peste 700 de elevi din ţară, izolați acasă de teama coronavirusului

0
Peste 700 de elevi din ţară, izolați acasă de teama coronavirusului
1 minut de lectură

Peste 700 de elevi din toată ţara, precum și 115 profesori sunt izolaţi la domiciliu ca prevenţie împotriva coronavirusului, potrivit unui anunț făcut vineri de Ministerul Educaţiei, citat de Mediafax.

La nivel naţional, 701 elevi sunt izolaţi la domiciliu, ca măsură de prevenţie împotriva coronavirusului, a anunţat Ministerul Educaţiei. Aceeași decizie a fost luată şi de 115 cadre didactice.

În România, sunt confirmate trei persoane cu coronavirus.

Primul confirmat, un tânăr din Gorj, a fost retestat vineri, iar rezultatul este negativ. Un nou test va fi efectuat în cursul zilei de luni. ■

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here